sosyal
ANASAYFA HAKKIMIZDA MADENCİLİK PATLAYICI SAHALARIMIZ ARAÇ PARKI BTH İLETİŞİM
2013 BEYLİKOVA
2012 BEYLİKOVA
2012 BEYLİKOVA
2012 BEYLİKOVA
2012 BEYLİKOVA
Kurumsal

Eskişehir ve çevre illerde, manyezit madeni başta olmak üzere çeşitli madencilik kollarında faaliyet göstermektedir. Gerçekleştirdiği madencilik faaliyetlerinde madenin doğal halinden; kırma, eleme, öğütme gibi üretim faaliyetlerinden sonra hammadde haline gelene kadar bütün çalışmaları üstlenmektedir.

Halen devam eden projelerden en önemlisi; 2005 yılından bu yana Magnesit A.Ş’ye hammadde üretimi ve hafriyat müteahhitliği yapılmasıdır.

Ocaktan çıkan manyezit madeni, kırma-eleme faaliyetlerinden sonra elenmiş ince boyuttaki cevher (tuvenan) olarak yüksek alan şiddetli manyezit seperatörlerle zenginleştirilmektedir. Kırma- eleme faaliyetlerinden sonra açığa çıkan iri boyutlu cevherler ise yıkandıktan sonra elle zenginleştirmeye tabi tutulmaktadır. Zenginleştirilen cevherler kalitesine göre sınıflandırılarak Magnesit A.Ş. fabrikasına sevk edilmektedir

Aynı zamanda şirketimizin kendi öz sermayesi ile kurup çalıştırdığı ocakları da bulunmaktadır. Mıcır, kalsit, krom ve kum ocakları işletme ruhsatlarına sahiptir. Şirketimiz sektörel ihtiyaç ve teknolojik yenilikler doğrultusunda yeni maden sahaları ve yeni üretim faaliyetleri konusunda gelişen madencilik sektöründeki yenilikleri takip etmekte ve ar-ge çalışmalarına önem vermektedir. Eş zamanlı olarak Osmangazi Üniversitesi akademisyenleri ile birlikte ar-ge konusundaki çalışmalarına devam etmektedir.